Újabb bank jelentette be, hogy az ügyfelekre hárítja a tranzakciós illeték emelését
Az UniCredit februártól követi az ezt a lépést már korábban bejelentő négy bank példáját.
Az UniCredit februártól követi az ezt a lépést már korábban bejelentő négy bank példáját.
Elemzésük szerint az így kieső tranzakciók a szolgáltatóknak és a költségvetésnek is rendkívül fájó kiesést okozhatnak.
A magyar bankok uniós szabály szerint immár nem számolnak fel magasabb díjat a külföldi euróutalásoknál, mint a hazai forintutalásoknál. A devizaváltás költségét viszont még mindig ki kell fizetni. Ráadásul a forint árfolyamának zuhanása miatt egyre több forintot kell elindítani ahhoz, hogy ugyanannyi euró érkezzen meg.
Sokat hallani arról, hogy drágák a magyar bankszámlák, költségesek a tranzakciók, miközben a hangyányi kamatok miatt a folyószámlán tartott pénz folyamatosan olvad. De mennyibe kerül most a bankolás? Milyen tételekből áll össze egy átlagos felhasználó számlaköltsége? Meglepő módon már most is van ingyenes bankszámla Magyarországon.
Bár a szálloda azonnal észlelte a hibát és visszautalta a nőnek a pénzt, a tranzakciós díjak miatt komoly adóssága lett.
Egy hazai bank fejlesztése 4-6 tételt képes egyetlen utalásba összevonni a NAV felé, amivel sokat spórolhatnak a cégek. A fejlesztés ráfizetés a banknak, mert csökkennek a bevételei, de növeli az ügyfélelégedettséget.
Az MSZP felszólítja a Fideszt, hogy vezessék ki a pénzfelvételt sújtó tranzakciós adókat, egyben azt ígérik, hogy kormányra kerülve ki fogják vezetni "a Fidesz által bevezetett megszorításokat".
Három lépésből álló csomagot jelentett be Varga Mihály a túlzottdeficit-eljárás elkerülése érdekében: 92,9 milliárdot zárolnak, ha ez nem elég, akkor elhalasztják az olyan beruházásokat, mint a stadionépítések. Végső esetben a tranzakciós illetéket, az energiaszektor különadóját és a bankadót felülvizsgálják.
A vezérigazgató szerint a tranzakciós illeték fogyasztási adónak tekinthető, ezért az ügyfélnek kell megfizetnie.